Krok pierwszy

Aranżacja łazienki

Nasz projektant wykona układ funkcjonalny pomieszczenia, rzuty i widoki ścian, rozmieszczenie przyłączy wodno-kanalizacyjnych i oświetlenia, wykaz elementów wykończeniowych i kosztorys.

Krok drugi

Wybór wyposażenia

Z pomocą naszego projektanta dokonaj wyboru płytek ceramicznych, mebli łazienkowych i innych akcesoriów. Skorzystaj z bogatej oferty producentów polecanych przez Arpomp Plus.

Krok trzeci

Projekt i wykonanie

Przy zakupie towarów w Studio Łazienek Arpomp Plus za określoną kwotę otrzymasz 100% RABAT na kompleksowy projekt łazienki, dostępny z wizualizacją 3D. Współpracujemy ze sprawdzonymi fachowcami, którzy zrealizują łazienkę Twoich marzeń. Polecamy solidnych wykonawców, hydraulików, elektryków i stolarzy.

Projekty

 
This album doesn't contain any items

 

Moda na drewno w łazience

Nic tak nie ociepla wnętrza jak drewno. Naturalne materiały są wciąż w modzie. Coraz częściej ryzykujemy i pokrywamy podłogę litym drewnem lub decydujemy się na drewniane półki i obudowy. Podpowiadamy które gatunki stosować w łazience i jak je właściwie zabezpieczyć, żeby cieszyły oko na długo.

 

 

To coraz bardziej popularny trend w projektowaniu wnętrz pokoi kąpielowych. Projektanci lubią eksperymentować z naturalnymi materiałami, które sprawiają, że aranżacje są oryginalne i ponadczasowe. Drewno w łazience korzystnie ociepla wnętrze i sprawia, że jest bardziej przytulne i naturalne. Klienci często obawiają się, czy drewno nie jest zbyt delikatnym materiałem do łazienki, jednak te obawy bagatelizują specjaliści.

Drewniane elementy w łazience będą nam długo służyły, ale pod warunkiem, że dobierzemy dobry gatunek drewna i odpowiednio go zabezpieczymy. Tylko wówczas naturalne materiały sprawdzą się w łazienkach, w których wilgotność jest zdecydowanie większa, wciąż zmienia się temperatura. Na podłodze warto zastosować lite deski, w łazienkach nie sprawdzają się deski warstwowe.

Tylko najtrwalsze odmiany drewna

Jeśli chcemy w projekcie łazienki zastosować drewno w miejscach najbardziej narażonych na wilgoć, w pobliżu umywalki, wanny czy kabiny prysznicowej, musimy zdecydować się na odpowiedni gatunek drewna. W takich przypadkach zdecydowanie lepiej zastosować egzotyczne gatunki drewna. Wśród najtrwalszych i najczęściej wybieranych materiałów są tek, merbau, iroko, jatoba, cedr, lapacho czy padouk. Specjaliści polecają wykorzystanie naturalnego dębu, buku czy modrzewia, odradzają używanie mebli czy desek z miękkiego drewna jak sosna, świerk czy wierzba.

Najważniejsze zabezpieczenie

Ciepło i wilgoć w łazience sprzyja rozwijaniu się grzybów i pleśni, dlatego szczególnie ważne, aby drewniane elementy były dobrze zakonserwowane. Materiały naturalne powinny być zabezpieczone impregnatem technicznym. Wykonawcy doradzają, aby naturalne elementy pokryć gruntującym impregnatem przed ułożeniem desek czy złożeniem mebli. Warto zastosować zarówno impregnat techniczny oraz oleje do drewna, które utrwalają naturalny wygląd. Powłoka lakieru pęki i ściera się po latach, natomiast oleje wnikają głęboko w strukturę drewna. Tylko odpowiednie zabezpieczenie surowca zapewni jego trwałość.

Drewniana podłoga i okładziny

W przypadku drewnianych podłóg w łazience szczególnie istotne jest zastosowanie odpowiednio elastycznego kleju do łączenia desek. Podłogę w łazience klei się do posadzki. Doskonale w takich warunkach sprawdzają sie kleje poliuretanowe i MS polimery. Odpowiednie kleje musimy zastosować, gdy podłoga w łazience jest podgrzewana. Pamiętajmy, że podkład na posadzce musi być zagruntowany przeciwwilgociowo.

Jeśli chcemy pokryć całą ścianę drewnianą okładziną warto zamocować deski na rusztowaniu w taki sposób, aby zachować szczelinę dylatacyjną. Do połączenia paneli drewnianych powinniśmy również zastosować elastyczny klej kontaktowy lub montażowy, by elementy nie uległy odkształceniom. Doświadczeni wykonawcy polecają zabezpieczyć przed wilgocią ścianę pod zabudowę poprzez zastosowanie specjalnej folią w płynie.

Przeczytaj artykuły

Realizacje

20 LAT W BRANŻY

Pierwszy sklep "Arpomp", w którym prowadziliśmy sprzedaży wyposażenia łzienkowego został otwarty w 1992 roku w Bydgoszczy przy ul. Łęczyckiej. Od ponad 20 lat pomagamy naszym klientom stworzyć niepowtarzalne wnętrza mieszkalne. Zadowoleni, powracający po latach klienci, utwierdzają nas w przekonaniu, że jesteśmy w tym dobrzy. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu nie pozostajemy obojętni na zmieniające się nurty i trendy. Uwzględniając indywidualne oczekiwania klienta, temperament, styl życia, cechy osobowości tworzymy wnętrza funkcjonalne, komfortowe, charakteryzujące się ponadczasową stylistyką.

Więcej…

Mała łazienka - wielkie wyzwanie

Małe jest piękne - małe wnętrza również. Jednak aranżacje małych łazienek wymagają specjalnych rozwiązań. Jak sprawić aby nasza mała łazienka była wyjątkowym miejscem, zarówno funkcjonalnym jak i oryginalnym? Jak zaprojektować małą łazienkę w bloku?

Więcej…

Planując ślub nie zapomnij o...

PLANUJĄC ŚLUB NIE ZAPOMNIJ O... ŁAZIENCE!? Narzeczeni z Bydgoszczy wygrali kupon rabatowy warty 1 000 zł. Zwycięska para zgarnęła wszystkie nagrody ufundowane m.in. przez Studio Łazienek Arpomp Plus. Spośród bogatej oferty wyposażenia wybrali baterię umywalkową i wannową włoskiego producenta Paffoni.

Więcej…

Ceramika sanitarna

Umywalki, miski wc najwyższej jakości. Ceramika najlepszych producentów na www.lazienka.bydgoszcz.pl

wanny kabiny

Wygodna wanna czy praktyczna kabina z brodzikiem? Sprawdź na www.lazienka.bydgoszcz.pl

Płytki ceramiczne

Gdzie kupić płytki do łazienki w Bydgoszczy? Oferta 42 producentów na www.lazienka.bydgoszcz.pl

Meble łazienkowe

Meble łazienkowe - styl i ergonomia. Największy wybór na www.lazienka.bydgoszcz.pl