Krok pierwszy

Aranżacja łazienki

Nasz projektant wykona układ funkcjonalny pomieszczenia, rzuty i widoki ścian, rozmieszczenie przyłączy wodno-kanalizacyjnych i oświetlenia, wykaz elementów wykończeniowych i kosztorys.

Krok drugi

Wybór wyposażenia

Z pomocą naszego projektanta dokonaj wyboru płytek ceramicznych, mebli łazienkowych i innych akcesoriów. Skorzystaj z bogatej oferty producentów polecanych przez Arpomp Plus.

Krok trzeci

Projekt i wykonanie

Przy zakupie towarów w Studio Łazienek Arpomp Plus za określoną kwotę otrzymasz 100% RABAT na kompleksowy projekt łazienki, dostępny z wizualizacją 3D. Współpracujemy ze sprawdzonymi fachowcami, którzy zrealizują łazienkę Twoich marzeń. Polecamy solidnych wykonawców, hydraulików, elektryków i stolarzy.

Projekty

 
This album doesn't contain any items

 

Ścieralność i gatunek płytek

Stawiamy na jakość! Klasa ścieralności i gatunek płytek ceramicznych - czy to ważne? Bardzo ważne - tak można najprościej odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule artykułu. Płytki ceramiczne, poza tym, że są atrakcyjne i łatwe do utrzymania w czystości, powinny być również trwałe.

 
Przy wyborze płytek ceramicznych szczególnie ważne aby zwrócić uwagę na ich gatunek. To szczegół, który może zaważyć na cenie glazury. Na rynku znajdziemy płytki ceramiczne w gatunku I, II i III. Co to oznacza? Czy lepiej wybrać tańsze płytki drugiego gatunku, czy warto zainwestować w produkty, które będą służyły lata.

 Pierwszy gatunek płytek łazienkowych oznacza, że w opakowaniu na 100 płytek jedynie pięć z nich może być uszkodzonych. W przypadku produktów drugiego i trzeciego gatunku więcej płytek może być wadliwych.

Klasy ścieralności decydują o tym które płytki można stosować w danym pomieszczeniu. Im wyższa klasa ścieralności tym glazura lepszej jakości i może być stosowana w obiektach narażonych na duży ruch pieszy. Każde płytki ceramiczne są narażane na ścieranie, które powoduje zmatowienie materiału ale również starcie wierzchniej warstwy szkliwa powierzchni płytki.

Brud, pył i kurz może zniszczyć każdą płytkę ceramiczną, dlatego szczególnie ważne aby regularnie dbać o czystość w miejscach szczególnie narażonych. Płytki w przedpokoju, wiatrołapie, przed wejściem do budynku muszą odznaczać się wyższą klasą ścieralności od płytek stosowanych wewnątrz mieszkań.

Piąta klasa ścieralności płytek ceramicznych - najwyższa, cechuje płytki, które wykładane są w budynkach przemysłowych i publicznych, mogą być narażone na bardzo wysokie natężenie ruchu i zanieczyszczenia. Najczęściej są stosowane w wejściach do dużych obiektów handlowych, w hipermarketach, dworcach itp.

Czwarta klasa ścieralności płytek ceramicznych - To płytki, które tylko nieznacznie odbiegają od glazury o najwyższym stopniu ścieralności, stosowane są również w obiektach handlowych i miejscach publicznych takich jak kawiarnie, restauracje, hotele, sklepy, szkoły, szpitale.

Trzecia klasa ścieralności płytek ceramicznych - to glazura, którą najlepiej pokryć korytarze i klatki schodowe w naszych domach. Klienci stosują takie płytki również w kuchniach, również hotelowych pokojach i łazienkach oraz na balkonach i tarasach (w tym przypadku ważne, aby płytki były mrozoodporne).

Druga i pierwsza klasa ścieralności płytek ceramicznych - to płytki ceramiczne, które są stosowane najczęściej w mieszkaniach, łazienkach, sypialniach, pokojach dziennych, gdzie najczęściej mieszkańcy korzystają z miękkiego obuwia.

PN-EN ISO 10545-12 - pod tym tajemniczym kodem skrywa się norma, którą powinny wypełniać płytki ceramiczne wykładane w miejscach narażonych na działanie niskich temperatur. Taka glazura musi charakteryzować się mrozoodpornością. 

Przeczytaj artykuły

Trwałość i styl mebli łazienkowych

Dobre wykończenie, solidne materiały i oryginalny styl - to trzy cechy, którymi powinny charakteryzować się wszystkie meble łazienkowe. Przy wyborze blatów i szaf warto zwrócić uwagę na ich detale wykończenia. Aby meble służyły na lata muszą spełniać odpowiednie kryteria.

Więcej…

Eksperyment wagi ciężkiej

Takiego testu w branży łazienkowej jeszcze nie było. Akcja promocyjna stelaży podtynkowych wcale nie musi być typowa i nudna. Furorę na całym świecie zrobił eksperyment słynnego aktora Jean-Claude Van Damme, który sprawdzał możliwości jezdne ciężarówek Volvo. Na pomysł podobnie spektakularnego pokazu wpadli konstruktorzy firmy Roca.

Więcej…

Mała łazienka - wielkie wyzwanie

Małe jest piękne - małe wnętrza również. Jednak aranżacje małych łazienek wymagają specjalnych rozwiązań. Jak sprawić aby nasza mała łazienka była wyjątkowym miejscem, zarówno funkcjonalnym jak i oryginalnym? Jak zaprojektować małą łazienkę w bloku?

Więcej…

Planując ślub nie zapomnij o...

PLANUJĄC ŚLUB NIE ZAPOMNIJ O... ŁAZIENCE!? Narzeczeni z Bydgoszczy wygrali kupon rabatowy warty 1 000 zł. Zwycięska para zgarnęła wszystkie nagrody ufundowane m.in. przez Studio Łazienek Arpomp Plus. Spośród bogatej oferty wyposażenia wybrali baterię umywalkową i wannową włoskiego producenta Paffoni.

Więcej…

Ceramika sanitarna

Umywalki, miski wc najwyższej jakości. Ceramika najlepszych producentów na www.lazienka.bydgoszcz.pl

wanny kabiny

Wygodna wanna czy praktyczna kabina z brodzikiem? Sprawdź na www.lazienka.bydgoszcz.pl

Płytki ceramiczne

Gdzie kupić płytki do łazienki w Bydgoszczy? Oferta 42 producentów na www.lazienka.bydgoszcz.pl

Meble łazienkowe

Meble łazienkowe - styl i ergonomia. Największy wybór na www.lazienka.bydgoszcz.pl