Krok pierwszy

Aranżacja łazienki

Nasz projektant wykona układ funkcjonalny pomieszczenia, rzuty i widoki ścian, rozmieszczenie przyłączy wodno-kanalizacyjnych i oświetlenia, wykaz elementów wykończeniowych i kosztorys.

Krok drugi

Wybór wyposażenia

Z pomocą naszego projektanta dokonaj wyboru płytek ceramicznych, mebli łazienkowych i innych akcesoriów. Skorzystaj z bogatej oferty producentów polecanych przez Arpomp Plus.

Krok trzeci

Projekt i wykonanie

Przy zakupie towarów w Studio Łazienek Arpomp Plus za określoną kwotę otrzymasz 100% RABAT na kompleksowy projekt łazienki, dostępny z wizualizacją 3D. Współpracujemy ze sprawdzonymi fachowcami, którzy zrealizują łazienkę Twoich marzeń. Polecamy solidnych wykonawców, hydraulików, elektryków i stolarzy.

Projekty

 
This album doesn't contain any items

 

Ścieralność i gatunek płytek

Stawiamy na jakość! Klasa ścieralności i gatunek płytek ceramicznych - czy to ważne? Bardzo ważne - tak można najprościej odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule artykułu. Płytki ceramiczne, poza tym, że są atrakcyjne i łatwe do utrzymania w czystości, powinny być również trwałe.

 
Przy wyborze płytek ceramicznych szczególnie ważne aby zwrócić uwagę na ich gatunek. To szczegół, który może zaważyć na cenie glazury. Na rynku znajdziemy płytki ceramiczne w gatunku I, II i III. Co to oznacza? Czy lepiej wybrać tańsze płytki drugiego gatunku, czy warto zainwestować w produkty, które będą służyły lata.

 Pierwszy gatunek płytek łazienkowych oznacza, że w opakowaniu na 100 płytek jedynie pięć z nich może być uszkodzonych. W przypadku produktów drugiego i trzeciego gatunku więcej płytek może być wadliwych.

Klasy ścieralności decydują o tym które płytki można stosować w danym pomieszczeniu. Im wyższa klasa ścieralności tym glazura lepszej jakości i może być stosowana w obiektach narażonych na duży ruch pieszy. Każde płytki ceramiczne są narażane na ścieranie, które powoduje zmatowienie materiału ale również starcie wierzchniej warstwy szkliwa powierzchni płytki.

Brud, pył i kurz może zniszczyć każdą płytkę ceramiczną, dlatego szczególnie ważne aby regularnie dbać o czystość w miejscach szczególnie narażonych. Płytki w przedpokoju, wiatrołapie, przed wejściem do budynku muszą odznaczać się wyższą klasą ścieralności od płytek stosowanych wewnątrz mieszkań.

Piąta klasa ścieralności płytek ceramicznych - najwyższa, cechuje płytki, które wykładane są w budynkach przemysłowych i publicznych, mogą być narażone na bardzo wysokie natężenie ruchu i zanieczyszczenia. Najczęściej są stosowane w wejściach do dużych obiektów handlowych, w hipermarketach, dworcach itp.

Czwarta klasa ścieralności płytek ceramicznych - To płytki, które tylko nieznacznie odbiegają od glazury o najwyższym stopniu ścieralności, stosowane są również w obiektach handlowych i miejscach publicznych takich jak kawiarnie, restauracje, hotele, sklepy, szkoły, szpitale.

Trzecia klasa ścieralności płytek ceramicznych - to glazura, którą najlepiej pokryć korytarze i klatki schodowe w naszych domach. Klienci stosują takie płytki również w kuchniach, również hotelowych pokojach i łazienkach oraz na balkonach i tarasach (w tym przypadku ważne, aby płytki były mrozoodporne).

Druga i pierwsza klasa ścieralności płytek ceramicznych - to płytki ceramiczne, które są stosowane najczęściej w mieszkaniach, łazienkach, sypialniach, pokojach dziennych, gdzie najczęściej mieszkańcy korzystają z miękkiego obuwia.

PN-EN ISO 10545-12 - pod tym tajemniczym kodem skrywa się norma, którą powinny wypełniać płytki ceramiczne wykładane w miejscach narażonych na działanie niskich temperatur. Taka glazura musi charakteryzować się mrozoodpornością. 

Przeczytaj artykuły

Wizualizacje

Wizualizacje wykonane przez naszego projektanta pomagają ujrzeć na monitorze wykończoną łazienkę jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych.

Więcej…

Realizacje

Bydgoszczanie zwariowali na punkcie łazienek

Coraz więcej zgłoszeń i coraz więcej polubień. Aby zdobyć projekt wymarzonej łazienki i cenne nagrody bydgoszczanie chwalą się swoimi łazienkami. Do konkursu ‘Łazienka marzeń’ zgłaszają się uczestnicy z całego kraju. 

Więcej…

Eksperyment wagi ciężkiej

Takiego testu w branży łazienkowej jeszcze nie było. Akcja promocyjna stelaży podtynkowych wcale nie musi być typowa i nudna. Furorę na całym świecie zrobił eksperyment słynnego aktora Jean-Claude Van Damme, który sprawdzał możliwości jezdne ciężarówek Volvo. Na pomysł podobnie spektakularnego pokazu wpadli konstruktorzy firmy Roca.

Więcej…

Ceramika sanitarna

Umywalki, miski wc najwyższej jakości. Ceramika najlepszych producentów na www.lazienka.bydgoszcz.pl

wanny kabiny

Wygodna wanna czy praktyczna kabina z brodzikiem? Sprawdź na www.lazienka.bydgoszcz.pl

Płytki ceramiczne

Gdzie kupić płytki do łazienki w Bydgoszczy? Oferta 42 producentów na www.lazienka.bydgoszcz.pl

Meble łazienkowe

Meble łazienkowe - styl i ergonomia. Największy wybór na www.lazienka.bydgoszcz.pl