Previous Next Play Pause
Moda na drewno w łazience Moda na drewno w łazience
Baterie łazienkowe - jak wybrać? Baterie łazienkowe - jak wybrać?
Trwałość i styl mebli łazienkowych Trwałość i styl mebli łazienkowych
Ścieralność i gatunek płytek Ścieralność i gatunek płytek
Klinkier, terakota, gres, glazura... Klinkier, terakota, gres, glazura...
Oświetlenie w łazience Oświetlenie w łazience
Mała łazienka - wielkie wyzwanie Mała łazienka - wielkie wyzwanie
STUDIO W TVP STUDIO W TVP
Wyposażenie łazienek Wyposażenie łazienek
Planując ślub nie zapomnij o... Planując ślub nie zapomnij o...
Eksperyment wagi ciężkiej Eksperyment wagi ciężkiej

ceramika sanitarna

płytki ceramiczne

meble łazienkowe

 

wanny i kabiny

Jak dojechać?

Studio Łazienek ARPOMP PLUS

Bydgoszcz, ul. Krakowska 2

projekty łazienek

This album doesn't contain any items

Zobacz promocje

Gres Cement grey

Gres Powergres Cement grey 60 x 60

STUDIO W TVP

Ekipa TVP Bydgoszcz realizowała w naszym studio materiał na temat zmian w prawie konsumenckim. W programie wystąpiła nasza projektantka, Anna Strokowska-Puppel. Materiał był emitowany na antenach Telewizji Polskiej.

 

Zobacz materiał na YouTube 

 

Nasza projektantka w rozmowie z dziennikarzem powiedziała o co najczęściej pytają klienci podczas zakupów. Coraz więcej osób, które odwiedza Studio Łazienek, interesuje się możliwością reklamacji i zwrotu towarów. 

Dziennikarz TVP Bydgoszcz przygotowywał materiał na temat przedświątecznych wyprzedaży. Wspominał również o zmianie przepisów konsumenckich. Zmienią się m. in. zasady zwrotu towarów, które są zamawiane przez Internet. Materiał ukazał się w głównym wydaniu "Zbliżeń" w TVP Bydgoszcz oraz na antenie TVP INFO.

 

Handlowa, przedświąteczna niedziela. Tłumy w sklepach i galeriach handlowych. To jedna z ostatnich okazji, by przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia i kupić prezenty dla bliskich. Już niedługo zakupy będą jeszcze bardziej bezpieczne. 25 grudnia wchodzą w życie nowe przepisy prawa, na których najwięcej skorzystają właśnie klienci.

Przedświąteczne szaleństwo w sklepach. Towary szybko znikają z półek, już czas na ostatnie zakupy. Nawet długie kolejki do kas i zapełnione parkingi nie zniechęcają klientów. Pchanie wypełnionych prezentami wózków czy wyścigi między sklepowymi alejkami to dla niektórych ulubiony sport. To właśnie teraz wydajemy najwięcej. Według badań statystyczny Polak na przygotowanie świąt i wigilię wydaje ponad osiemset złotych. - To wszystko dla dzieci robimy tylko i wyłącznie, bo święta są dla dzieci - mówią klienci jednego z bydgoskich sklepów.

Problem gdy z prezentem nie trafimy. Jednak reklamowanie towarów już wkrótce będzie prostsze. W Święta Bożego Narodzenia wchodzą w życie nowe, bardzo korzystne dla konsumentów przepisy prawa. - Miałem ostatnio problem z tabletem, cztery razy chodziłem, ale nie było problemu - mówi jeden z klientów.

Już niedługo w takiej sytuacji będzie można od razu domagać się zwrotu pieniędzy lub wymiany sprzętu na nowy. Zaostrzają się również obowiązki sprzedawców, aby poinformować klienta o przysługujących mu prawach. - Obserwuje się w tej chwili duże natężenie, klienci pytają co z reklamacjami w momencie zakupu, jaki jest czas oczekiwania na odpowiedź od producenta - mówi Anna Strokowska-Puppel, administrator sklepu internetowego.

Dlatego sprzedawcy już przygotowują się do nowych zasad, zwłaszcza właściciele sklepów internetowych. Zakupy w sieci będą bezpieczniejsze. - Aktualnie konsument może zrezygnować z towaru, kupionego na pokazie lub przez Internet w ciągu 10 dni, nie podając przyczyny, bo się rozmyślił, teraz będzie na to aż 14 dni - mówi Luiza Chmielewska, Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy.

Co ważne, nowe przepisy dotyczą tylko zakupów po 25 grudnia. To co kupimy przed świętami możemy reklamować ale według starych zasad i przepisów prawa.
Rafał Przybyszewski

Znajdź materiał na stronie TVP Bydgoszcz:

http://bydgoszcz.tvp.pl/18153569/tlumy-w-sklepach-a-po-swietach-zmiana-przepisow